Few Clouds

24°C

Kołobrzeg

1 lipca 2022    |    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
1 lipca 2022    
    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

PKP przychylne propozycjom zmian w ruchu kolejowym w Kołobrzegu

Na specjalnie dziś zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się przy terenie PKP na Myśliwskiej pojawili się poseł Czesław Hoc i kołobrzescy samorządowcy wraz z przedstawicielami branży turystycznej. Jak mówiła na konferencji prezydent Anna Mieczkowska - Pojawił się nowy pomysł, który został opracowany przez Pana doktora Mariusza Miedzińskiego, wspólnie z branżą turystyczną i z naszymi propozycjami naszym pomysłem pojechaliśmy do Ministerstwa Infrastruktury dokładnie we wtorek i po tych rozmowach mogę jedno powiedzieć powiało optymizmem jest naprawdę wielka szansa na to, że wariant który za chwilę państwu przedstawiony zostanie może być przyjęty do realizacji.

Doktor Miedziński przedstawił propozycję wariantu kołobrzeskiego - Pierwsza sprawa, którą zakładamy w pierwszej kolejności to likwidację odcinka linii kolejowych 402 przebiegającej od przejazdu kolejowego przy ulicy Koszalińskiej na wysokości Podczela do ulicy Fredry. Natomiast w zamian za ten odcinek proponujemy realizację nowego przebiegu linii kolejowej 402 tego bypassu o którym wspominali przedmówcy od przejazdu kolejowego przy ulicy Wschodniej  do łącznika przy miejscowości Niekanin.

Zmiany zakładają również budowę 5 lokalizacji przejazdów bezkolizyjnych 4 wiadukty kolejowe, przejazd pod torowiskiem oraz na Grzybowskiej estakada nad linią kolejową. Projekt zawiera też elektryfikację linii kolejowej na odcinku Kołobrzeg  - Goleniów. W Kołobrzegu trzeba teraz przygotować analizę środowiskowej i właścicielskiej, aby na terenach wskazanych można byłoby przeprowadzić inwestycję kolejową. Następnie trzeba będzie przygotować studium. Projektowanie będzie leżało po stronie PKP. Samorządy będą finansować tylko 10 % inwestycji, będą to tak zwane dojazdy. 90% kosztów wzięła by na siebie PKP PLK. Mowa o prawie 300 mln zł. Wstępny czas realizacji to początek 2024 roku, i 3 kolejne lata etap realizacji. Jeśli uda się przygotować wszystkie dokumenty środowiskowe.

Czesław Hoc był zadowolony z pozytywnego przyjęcia w Ministerstwie Infrastruktury. Razem można więcej i lepiej, bierzemy się wszyscy do pracy i liczę, że ta inwestycja będzie niedługo realizowana.  - skwitował.

Zapraszamy do obejrzenia całej konferencji prasowej, na której można zobaczyć dokładne założenia i propozycję.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama