Few Clouds

24°C

Kołobrzeg

1 lipca 2022    |    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
1 lipca 2022    
    Imieniny: Halina, Marian, Klarysa

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Obchody 55. rocznicy utworzenia 8 Batalionu Remontowego/ Wystawa sprzętu

W piątek 20 maja 2022 roku przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty apel z okazji 55. rocznicy utworzenia 8 Batalionu Remontowego w Kołobrzegu.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku oraz podniesienia flagi narodowej i odegrania hymnu państwowego. Dowódca Batalionu ppłk Józef Paradowski powitał przybyłych na uroczystości gości, w tym parlamentarzystów, przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz mieszkańców i kuracjuszy. Obchodzona rocznica była okazją do wręczenia chorągwi dla kołobrzeskiej jednostki oraz wyróżnień dla żołnierzy i pracowników cywilnych. Batalion podporządkowany jest 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Bolesława Krzywoustego. Do zadań batalionu należy między innymi remontowanie podstawowego wyposażenia jednostek dywizji: czołgów T-72, pojazdów terenowych i ciężarowych czy sprzętów artyleryjskich. W uroczystości Powiat Kołobrzeski reprezentował starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, który podziękował żołnierzom za ogromny trud i nieoceniony wysiłek wkładany w umocnienie bezpieczeństwa naszego kraju oraz dotychczasową współpracę. Wśród zaproszonych gości byli wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kołobrzegu Artur Wasiewski i członek Zarząd Powiatu w Kołobrzegu Mirosław Tessikowski.

Tradycyjnie na zakończenie obchodów przeszła defilada pododdziałów oraz piknik wojskowy z pokazem sprzętu wojskowego, występami orkiestry wojskowej i zespołu Majol, konkursami i zabawami dla dzieci oraz grochówką wojskową i grillem.

Wsparcia finansowego przy organizacji obchodów 8 Batalionu Remontowego udzielił Powiat Kołobrzeski.

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama