Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy w kołobrzeskim MOPS-ie będzie strajk pracowników? [wideo]

W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa na której wiceprezydent Ilona Grędas-Wójtowicz poinformowała o możliwości występowania pewnych utrudnień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Jak wyjaśniła, w połowie 2021 roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przystąpił do sporu zbiorowego z działającym tam związkiem zawodowym. Związkowcy początkowo chcieli 1000 złotych podwyżki, a gdy takowej nie uzyskali, podwyższyli swoje żądania do 1300 złotych. Miasto w lipcu uruchomiło podwyżkę dla pracowników MOPS o ok. 150 zł do pensji zasadniczej, następnie po analizie planu finansowego ośrodka zdecydowało się na kolejna podwyżkę od 1 grudnia 2021 w wysokości 400 zł brutto do pensji zasadniczej. Dążąc do jak najszybszego zakończenia sporu i podkreślenia chęci współpracy dodatkowo od 1 stycznia 2022 roku uruchomiono podwyżkę w wysokości 200 zł brutto do pensji zasadniczej. Łącznie w ciągu niespełna roku sporu zbiorowego pracownicy MOPS otrzymali 750 zł brutto podwyżki do pensji zasadniczej.

Z jednej strony miasto dążyło do zaspokojenia oczekiwań pracowników, z drugiej do utrzymania obecnego stanu zatrudnienia w MOPS. Niestety nie spotkało się to ze zrozumieniem ze strony związkowców. Na konferencji podkreślono, że MOPS w Kołobrzegu był jedyną jednostką, która miała regulacje płac w 2020 roku. W żadnej innej jednostce takie regulacje nie miały miejsca z uwagi na trudną sytuację finansową miasta. Tym samym MOPS jest jedyną jednostką, która regularnie od 2019 roku, kiedy nastąpiła pierwsza regulacja płac, otrzymywała podwyżki o średnio 500 zł brutto.

Koniec rozmów otwiera drogę do protestu. Według miadta, zrobiono wszystko, co w tej sytuacji było możliwe, żeby porozumienie osiągnąć. Obecnie w urzędzie trwa oczekiwanie na protokół rozbieżności, który podpisywany jest przez dyrektora jednostki i stronę związkową. Jeśli nastąpi protest, bez względu na jego formę, miasto zapewni mieszkańcom jak najlepszą jakość obsługi i realizację świadczeń.

Po konferencji prasowej nasza redakcja skontaktowała się z przewodniczącą związków zawodowych w MOPS-ie. Usłyszeliśmy, że w ciągu kilku dni otrzymamy stanowisko związków.

Więcej w materiale wideo.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama