Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

27 marca 2023    |    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
27 marca 2023    
    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Udany debiut kołobrzeżanek w Niemczech

Po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej covidowymi obostrzeniami, Stowarzyszenie Muzyczne Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V. zorganizowało koncert, który odbył się 10 czerwca br. Łącznie jedenastu śpiewaków, w tym pięć studentek i jedna absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie przyjęło zaproszenie do udziału w koncercie i zaprezentowało swoje głosy w wypełnionej po brzegi Sali Bürgersaal Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde. Przy fortepinie towarzyszyło im troje pianistów: mgr Elena Swiridenko, mgr Romuald Kalischewski i mgr Arkadiusz Godziński. Muzyczna podróż, w którą emerytowana burmistrz Ueckermünde Heidi Michaelis moderując zabrała słuchaczy, rozpoczęła się od utworów barokowych Haendla, Vivaldiego (Alexander Kalischewski – kontratenor) i Marcella, a następnie klasycznych arii Glucka, Haydna i Mozarta, ze znanych i lubianych oper: "Don Giovanni", "Czarodziejski flet", "Wesele Figara" i „Bastien i Bastienne”. W ariach z ostatnich dwóch wymienionych oper brylowały mieszkanki Kołobrzegu - debiutantki Weronika Włodarczyk – mezzosopran i Fatima Aldalati - sopran. Po przerwie w programie znalazły się arie z oper Verdiego i Pucciniego, które brawurowo wyśpiewała także debiutująca w Niemczech Magdalena Urbanek – sopran. Kolejno publiczność zachwyciły arie z popularnych musicali "Upiór w operze" (także kołobrzeżanka Oliwia Tymek – sopran), "My Fair Lady", "Piękna i Bestia", "Jesus Christ Superstar" (Eliza Nowakowska - sopran), czy z operetki "Frau Luna" Paula Linke (Aleksandra Łukaszewicz - mezzosopran).

Co kilka minut widzowie mogli zobaczyć nową twarz i posłuchać innego głosu. W koncercie wystąpili: Fatima Aldalati, Clara Jahnke, Hanna-Lisa Karbe, Aleksandra Łukaszewicz, Frida Manthe, Eliza Nowakowska, Oliwia Tymek, Magdalena Urbanek, Weronika Włodarczyk, Alexander Kalischewski i Johann-Daniel Schwebs. W sali koncertowej panowała wspaniała atmosfera, każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Zarówno w przerwie, jak i po zakończeniu koncertu ze strony zachwyconej publiczności padło wiele miłych słów i gratulacji pod adresem wykonawców. Wszystkich młodych artystów do koncertu przygotowała profesor Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, dzieląca w przypadku Magdaleny Urbanek opiekę wokalną magistrantki z prof. dr hab. Grażyną Flicińską-Panfil.

Na zdjęciu od lewej: Fatima Aldalati, Magdalena Urbanek, Eliza Nowakowska, Aleksandra Łukaszewicz, Weronika Włodarczyk, Oliwia Tymek

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama