Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

10 sierpnia 2022    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
10 sierpnia 2022    
    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zamieszanie w sprawie zmiany organizacji ruchu w centrum [wideo]

W Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie zespołu ds. organizacji ruchu. Najważniejszym punktem spotkania była dyskusja nad wnioskiem prezydenta miasta dotyczącym zmian w organizacji ruchu w centrum. Suchej nitki na tym projekcie nie zostawił starosta Tomasz Tamborski. Pytał o to, skąd wzięły się pomysły dotyczące na przykład odwrócenia organizacji ruchu. Krytykował także rozwiązania, które uniemożliwiają korzystanie z dróg przez podmioty, które mają do tego ustawowe prawo, np. muzeum. Zaprezentowanej koncepcji broniła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta ds. gospodarczych. Wskazywała, że opracowanie odbyło się na podstawie przeprowadzonych w Kołobrzegu badań, wykonanych przez firmę, którą posiada do tego uprawnienia. Koncepcja była konsultowana, a także zaprezentowana staroście. Ewa Pełechata sądziła, że skoro wówczas nie było uwag, to rozwiązanie uzyskało aprobatę i na tej podstawie powstał projekt zmian w organizacji ruchu.

Podczas posiedzenia zespołu przedstawiono liczne uwagi do zaproponowanych rozwiązań. Ostatecznie okazało się, że powiat nie dysponuje aktualną mapą miejskich rozwiązań, bo pracował na takiej, jaką mu dostarczono. Podczas spotkania, przedstawiciel Policji zwrócił tylko uwagę na to, aby proponowane rozwiązania, zwłaszcza dotyczące ograniczeń w ruchu, były prawnie do wyegzekwowania przez służby mundurowe. Ostatecznie, miasto ma zaprezentować właściwą mapę i temat ma wrócić pod dyskusję za kilkanaście dni.

Aktualizacja:
Po naszym tekście otrzymaliśmy krótkie wyjaśnienie od rzecznik prasowego prezydenta Michała Kujaczyńskiego: "W materiale o spotkaniu ukazało się zdanie: "Ostatecznie okazało się, że powiat nie dysponuje aktualną mapą miejskich rozwiązań, bo pracował na takiej, jaką mu dostarczono." Chciałbym wyjaśnić, że właściwa mapa z naniesioną organizacją ruchu została przez Urząd Miasta przekazana do Starostwa Powiatowego w formie papierowej 5 maja br. To że na spotkaniu w Starostwie Powiatowym zaprezentowana została któraś z wcześniejszych jej wersji nie jest wynikiem tego, że właściwy dokument nie został złożony. Miasto dopełniło wszelkich formalności w tym względzie". My informujemy, że podczas spotkania taka informacja z ust przedstawicieli magistratu nie wybrzmiała.

Po informacji rzecznika prezydenta, napisała do nas rzeczniczka prasowa starosty, Marlena Wachowska: "Do projektu w sprawie zmiany organizacji ruchu w centrum została załączona ostateczna mapa papierowa. Zwróciliśmy się następnie do projektanta z prośbą o przesłanie wersji elektronicznej tej mapy i jak się okazało, wysłano nam nieaktualną wersję właśnie tej mapy elektronicznej".
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama