Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Tak ma wyglądać nowa elewacja dworca kolejowego

Mamy więcej informacji o planowanej przebudowie dworca kolejowego w Kołobrzegu. PKP SA chce odświeżyć elewację budynku dworca, poprawić jego estetykę w środku i nieco unowocześnić. Nie trzeba nikogo przekonywać, że w pochodzącym z 1904 roku obiekcie, jest co robić.

Jak pisze "Kolejowyportal.pl", spółka kolejowa wybrała firmę, która wykona zaplanowane prace w Kołobrzegu. Problem polegał na tym, że podczas przetargu zaproponowana w jedynej ofercie zakładała remont za ponad 24,4 mln zł, gdy PKP planowały wydać jedynie, 16,8 mln zł. Brakujące 7 mln zł spółka postanowiła jednak dołożyć i prace rozpoczną się w ciągu nieco ponad roku od podpisania umowy.

Piękny i historyczny dworzec kołobrzeski (o historii kolei w Kołobrzegu przeczytasz tutaj - kliknij), przechodził już remont niemal dekadę temu. Wtedy skupiono się na wnętrzu budowli. Teraz prace mają spowodować jeszcze większą poprawę komfortu dla podróżnych, w tym m.in. instalację na holu urządzeń do przechowywania bagażu, powstanie toalet, także przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla dzieci i inne. Ma powstać także elektroniczna tablica z informacjami o przyjeżdżających i odjeżdżających pociągach. Na zewnątrz, od frontu, elewacja ma zostać pokryta czerwonym klinkierem, jak to było przed wojną. Elementy starego dworca, fragmentem pamiętającego 1859 roku, mają uzyskać formę szachulca.Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama