Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

10 sierpnia 2022    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
10 sierpnia 2022    
    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeżanie u Tuska: koniec ze świętymi krowami z PiS

W Radomiu odbyła się ogólnopolska konwencja Platformy Obywatelskiej. Zorganizowano ją w rok od objęcia sterów w partii przez Donalda Tuska (przeczytaj). Dziś odbyło się symboliczne podsumowanie, zwłaszcza, że wczoraj Polacy dowiedzieli się, że szybkie obliczenie przez GUS inflacji rok do roku dało 15,6%. A to nie koniec, bo zbiory u rolników w wakacje jeszcze tę stawkę podbiją, zapewne w okolice 20%. - Co znaczy kalkulować i planować opłacalną produkcję w sytuacji, w której nawozy sztuczne podrożały w przeciągu roku o 700-800 proc., nie wspominając o paliwie - pytał retorycznie szef PO. - Jeśli ktoś potrafił walczyć z drożyzną, wziąć inflację i zdusić ją do zera, to był to mój rząd - dodawał Tusk wskazując, że PiS obejmował władzę w Polsce z deflacją -1,4%. -Skończy się PiS, skończy się drożyzna. A wy jesteście tutaj, żeby PiS się skończył, bo musi się skończyć drożyzna - mówił lider największej partii opozycyjnej.

Jak mówi Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski, który z grupą kołobrzeskich działaczy był w Radomiu, to co jego zdaniem ważne w wypowiedzi Donalda Tuska, to pokazanie, że PO jest po stronie obywateli, że to PiS upokarza ludzi: nauczycieli, niepełnosprawnych, a sam jedynie upycha swoich po spółkach i agencjach, żeby zarobili na drożejące kredyty: - Oni już nie będą świętymi, nietykalnymi krowami. Święte i nietykalne są tylko dzieci w Polsce. To są dziś bardzo ważne słowa naszego lidera - mówi Tamborski.
Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama