Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

10 sierpnia 2022    |    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
10 sierpnia 2022    
    Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Straż Rybacka zostanie doposażona

W czwartek 7 lipca 2022 roku w gabinecie starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego podpisana została umowa na doposażenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego.

W grudniu 2021 roku Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu opracowało wniosek o dofinansowanie dla Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego w związku z realizacją zadania pt. „Walka z kłusownictwem – doposażenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego”. W wyniku przeprowadzonej przez Radę Rybacką oceny zgodności operacji z LSR uznano, że zadanie jest zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju i zostało zatwierdzone.

Umowę o dofinansowanie podpisali: członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz reprezentujący Powiat Kołobrzeski starosta Tomasz Tamborski i członek Zarządu Powiatu Mirosław Tessikowski. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 82 232,00 złotych. Zadanie to zostanie dofinansowane ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w wysokości 69 897,00 złotych, natomiast wkład własny Powiatu Kołobrzeskiego wyniesie 12 335,00 złotych. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca roku 2022.

W ramach dofinansowania Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kołobrzeskiego zostanie doposażona w: pojazd czterokołowy Quad oraz dwa kaski motocyklowe, system monitoringu mobilnego, fotopułaki, akumulatory, karty pamięci, ładowarki do akumulatorów, radiotelefon ręczny PMR446 wraz z zestawem słuchawek oraz jednostanowiskowy garaż. Jak mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski - Dzięki doposażeniu Straży w kolejny sprzęt usprawnione zostaną działania w terenie, co przyczyni się do zwiększenia skuteczności strażników w przeciwdziałanie kłusownictwu i nielegalnym połowom na rzece Parsęcie i jej dopływach.

Przy podpisaniu umowy był prezes Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania “Morze i Parsęta” Bogdan Błaszczyk.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama