Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

To ścieki z kanalizacji miejskiej spływały do Parsęty

Powracamy do piątkowego artykułu o fetorze, jaki przez kilka dni unosił się przy "Kuźni" przy ul. Szpitalnej (przeczytaj). Po naszej publikacji sprawą zajęła się Straż Miejska oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. - Udało nam się ustalić, że ścieki dostały się z naszej kanalizacji do jakiejś niezinwentaryzowanej sieci - mówi Paweł Hryciów, prezes spółki. Dodaje, że polecił pracownikom wykonanie monitoringu sieci i sprawdzenie, co znajduje się pod ulicą Szpitalną. Być może jest tam jakaś przedwojenna instalacja, a może nawet tunele, podobne do tych pod ulicą Łopuskiego. Jednocześnie, jak informuje Hryciów, spółka zbadała wodę w miejscu, gdzie doszło do wycieku. - Nie było tam jakichś wielkich przekroczeń - słyszymy.

Nie jest na razie znana przyczyna, w jaki sposób ścieki z instalacji wodociągowej, przedostały się rury prowadzącej do rzeki. Wiadomo, że w instalacji do spiętrzenia poziomu ścieków, był podniesiony stan wód po deszczach, natomiast nie wiadomo, skąd wzięło się połączenie rur, co więcej, że jak się stało, że taka rura ma spust do Parsęty. W tym tygodniu ma to być ustalane.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama