Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Barwinek apeluje do prezydenta w sprawie zgrania samolotów i pociągów

Po naszym artykule o tym, jak pociągiem z Kołobrzegu zdążyć na samoloty z lotniska w Goleniowie (przeczytaj), niemal natychmiast zareagował radny Nowego Kołobrzegu, Kamil Barwinek. Wystosował interpelację do prezydent Anny Mieczkowskiej w tej sprawie.

"Zainspirowany artykułem pn. "Czy warto pociągiem dojeżdżać na lotnisko w Goleniowie?" na jednym z lokalnych portali, a także własnymi przemyśleniami i doświadczeniami postanowiłem zainterpelować do Prezydent Miasta Kołobrzeg o wystąpienie do zarządcy Przewozów Regionalnych - POLREGIO o dostosowanie rozkładu jazdy pociągu na linii Kołobrzeg - Szczecin - Kołobrzeg do przylotów i odlotów w Szczecin Airport. Obecnie z lotniska Szczecin - Goleniów można dostać się na trasie krajowej do Lotnisko Warszawa/Modlin oraz Krakow Airport (Ryanair) oraz do Warsaw Chopin Airport (LOT Polish Airlines). Niestety, często jedyną opcją transportu na lotnisko / z lotniska jest samochód co ogranicza możliwość podróżowania, a z racji charakteru miasta Kołobrzeg, a także wysokich cen paliw (podróż samochodem jest często nieekonomiczna) odbywa się dużo podróży służbowych, biznesowych oraz turystycznych na trasie Kołobrzeg - Warszawa (z możliwością kontynuacji podróży drogą lotniczą/kolejową do Krakowa, Rzeszowa, Katowic, Wrocławia) oraz na trasie Kołobrzeg - Kraków drogą lotniczą. W związku z tym wystąpiłem tak jak na wstępie z nadzieją, że uda się przynajmniej skorelować połączenia kolejowe z polskim przewoźnikiem jakim jest PLL Lot" - napisał radny na swoim profilu w medium społecznościowym. Cieszy fakt, że ktoś poza czytelnikami i pasażerami zwraca na to uwagę i ciekawi jesteśmy co dalej z tym będzie i czy ktoś w Szczecinie pochyli się nad tym zagadnieniem z nieco innej perspektywy.

Od redakcji
Na marginesie, warto zwrócić radnemu Kamilowi Barwinkowi uwagę, że Miastokolobrzeg.pl nie jest jednym z lokalnych portali, ale największym i najbardziej opiniotwórczym portalem informacyjnym w Kołobrzegu. Skoro radny już korzysta z efektów naszej pracy, uczciwie byłoby się na to powołać. Bo jaki ma sens artykuł o tym, że jeden z kołobrzeskich radnych napisał interpelację do jednego z wysokich rangą urzędników w sprawie pociągów na samoloty startujące z jednego z regionalnych lotnisk do stolicy kraju?

Fot. Kamil Barwinek

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama