Few Clouds

-0°C

Kołobrzeg

9 lutego 2023    |    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
9 lutego 2023    
    Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W MEC jest węgiel, będą podwyżki. Przed lekturą usiądźcie...

Do Miejskiej Energetyki Cieplnej trafia wreszcie miał węglowy, którego brakowało podczas wizyty Donalda Tuska. Spółka zwróciła się teraz do Urzędu Regulacji Energetyki z propozycjami nowych taryf. Ich wysokość jest ogromna - w jednym z przypadków to wzrost nawet 86,05%! URE nie musi się zgodzić na takie podwyżki, ale z drugiej strony koszty przedsiębiorstw produkujących energię cieplną poszybowały w górę przede wszystkim ze względu na wzrost cen paliwa, które w dodatku wcale tak łatwo dostać nie jest. Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku część odbiorców miała już 77% podwyżki (przeczytaj). Wejście w życie kwot proponowanych przez MEC da w niektórych przypadkach łącznie 163% podwyżki.

Warto podkreślić, że to, ile zapłacimy w rzeczywistości za energię cieplną, zależy od tego, ile jej zużyjemy w okresie jesiennym, zimowym i wiosną.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama