Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

24 września 2022    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
24 września 2022    
    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nie radzą sobie na Parsęcie, poradzą sobie na Odrze?

Samorządowcy zażądali dymisji wiceministra środowiska oraz prezesa Wód Polskich. Podstawą do tak stanowczego oczekiwania jest katastrofa ekologiczna na Odrze, choć w rządzie polskim o katastrofie mało kto chciał w minionym tygodniu mówić, a przynajmniej oficjalnie. Po tym, gdy o skażeniu  zaalarmowała strona niemiecka, zapadły decyzje o dymisjach w Wodach Polskich i Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

My natomiast, w Kołobrzegu, zastanawiamy się, jak urzędnicy pracujący od 7 do 15 mają sobie poradzić z problemami polskich rzek, w tym tak wielkiej katastrofy na Odrze, skoro nie potrafią sobie poradzić z tym, co dzieje się na miejskim odcinku Parsęty. Tu nie pomogły apele starosty, prezydent,a radnych powiatowych czy miejskich. Nie przejmowano się artykułami prasowymi. Stwierdzono, że powstała w sztuczny sposób wyspa na rzece, jest jak najbardziej naturalna, co więcej - podlega ochronie. Teraz, nowa wyspa powstaje na środku rzeki. Jej powierzchnia pod wodą jest coraz większa. Widać to już teraz na powierzchni. Niedługo będzie umożliwiała przejście pomiędzy ulicą Szpitalną i Rzeczną, kto wie, może w przyszłości nawet suchą stopą, jak to obecnie ma miejsce przy apartamentowcu "Nad Parsętą".


Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama