Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kolejny morski kosz wyłowi odpady z portu w Kołobrzegu

W kołobrzeskim porcie pojawił się drugi kosz morski do wyławiania odpadów z basenów portowych. Tym razem kosz został zamontowany w Porcie Rybackim u zbiegu Nabrzeża Skarpowego oraz Nabrzeża Postojowego. System czyszczenia wód powierzchniowych został zakupiony ze środków Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania “Morze i Parsęta”. Za obsługę kosza będzie odpowiadać Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg w ramach podpisanego w 2021 roku porozumienia ze stowarzyszeniem.

Kosz morski PortBin tide jest urządzeniem przechwytującym unoszące się na wodzie odpady pływające. Powierzchnia objęta działaniem urządzeń łącznie to około 16 400 m2. Zasięg urządzenia to promień 50 metrów, pojemność torby śmietnikowej urządzenia osiąga 30kg odpadów. Rocznie może zebrać do pół tony odpadów. Urządzenie zasilane jest przez małą 560-750 WATT-ową zatapialną pompę pod napięciem 220 V. Kosz nie jest mocowany na sztywno do nabrzeża jak w koszach SEABIN i swobodnie unosi się na wodzie. Efektem rzeczowym ma być redukcja zanieczyszczeń unoszących się na wodzie co daje końcowy efekt ekologiczny.

Przypomnijmy, że w październiku 2021 roku przy współpracy z Fundacją Mare pierwszy w Kołobrzegu kosz morski został zamontowany w Basenie Solnym przy ulicy Warzelniczej.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama