Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dyrektorzy nie chcą podręcznika do HiT-u w kołobrzeskich szkołach

Z naszych informacji wynika, że podręcznik do przedmiotu "Historia i Teraźniejszość" autorstwa prof. Wojciech Roszkowskiego, nie uzyskał akceptacji w szkołach powiatu kołobrzeskiego. - Jedynym miejscem tej książki jest śmietnik. Ta praca służy do celów politycznych, a na politykę nie ma miejsca w szkole - mówi naszemu portalowi nauczyciel jednego z kołobrzeskich liceów, chcący jednak pozostać anonimowy. Zapytaliśmy o stanowisko dotyczące promowanego przez ministra edukacji podręcznika starostę kołobrzeskiego. - Jeżeli chodzi o korzystanie z podręcznika do nowego przedmiotu „Historia i teraźniejszość” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego, to dyrektorom i gronom pedagogicznym pozostawiłem wybór czy chcą korzystać z tej publikacji czy nie. Nie będziemy jako Zarząd Powiatu narzucać im żadnej decyzji. Dziś otrzymałem informację, że książka prof. Roszkowskiego w naszych szkołach nie uzyskała akceptacji dyrektorów. W najbliższych dniach rady pedagogiczne podejmą uchwały, po zasięgnięciu opinii rad rodziców, w sprawie zatwierdzenia szkolnych zestawów podręczników. Może być tak, że nauczyciele będą korzystać wyłącznie z opracowanych przez siebie materiałów edukacyjnych lub z alternatywnego podręcznika Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, który czeka na zatwierdzenie przez ministerstwo - mówi Tomasz Tamborski.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama