Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Bezpłatna ekspozycja kotwic, boi i kabestanu w Skansenie Morskim [wideo]

Na dzisiejszej konferencji prasowej na terenie Skansenu Morskiego została zaprezentowana ekspozycja wyremontowanych kotwic, boi i kabestanu. Projekt realizowany był ze środków unijnych, przy współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Koszt dotacji z Programu Rybactwo i Morze to 40 344 złotych. Zadanie polegało na konserwacji i ekspozycji 52 egzemplarzy eksponatów wydobytych z morza: kotwic -  7 małych, 17 średnich i 19 dużych rozmiarów oraz boi (8 szt.) i kabastanu (1 szt.) - głównie z jednostek rybackich.

Zakres prac konserwacyjnych:
- piaskowanie kotwic, przygotowanie do malowania, zabezpieczenie kotwic farbą antykorozyjną, malowanie kotwic farbą nawierzchniową.

Ekspozycja wszystkich eksponatów:
- wykonanie podłoża (fundamentów) pod wybrane kotwice, wykonanie podpór (spawanie i malowanie) pod wybrane kotwice oraz tablic opisowych do różnych typów kotwic. Dodatkowym kosztem jest transport eksponatów do warsztatu, a następnie przygotowanie samego miejsca do ekspozycji (koszty przygotowania samej ekspozycji poniosło Muzeum Oręża Polskiego). Finalną częścią bloku będzie stworzenie elektronicznego (wirtualnego) katalogu kotwic poddanych procesowi konserwacji w ramach projektu. Katalog zawierający fotografie zabytków oraz opisy przygotowane w języku polskim i angielskim, zostanie opublikowany w witrynie internetowej Muzeum Oręża Polskiego oraz innych, z możliwością pobrania go z sieci (format pdf). Ten zakres prac wykona własnymi siłami Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszystkie eksponaty zostaną przekazane docelowo pod opiekę Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Ekspozycja jest zainstalowana w części ogólnodostępnej - bezpłatnie przy Skansenie Morskim w Kołobrzegu.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama