Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Szyby w nowych oknach w ratuszu nieco zaskoczyły radnych

W Biurze Rady Miasta w ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie po wymianie okien w ramach trwającego remontu w zabytkowym gmachu (przeczytaj). Radni byli nieco zaskoczeni, bo z zewnątrz szkło wygląda "normalnie", ale w środku przepuszcza ono światło w ograniczonym zakresie. - A jak sprawdzić, czy pada deszcz? Za każdym razem otwierać okna? - pyta na swoim Facebooku radny Dariusz Zawadzki.

Tymczasem wstawienie szkła ornamentowego "Altdeutsch" to wymóg konserwatorski z planu prac konserwatorskich neogotyckiego ratusza, zatwierdzony przez miejskiego konserwatora zabytków. Tego rodzaju szkło powstaje w procesie ciągłego walcowania, gdy podgrzana tafla przepuszcza na jest przez walec, którego jedna część ma określony wzór. Tego rodzaju szkło buduje specjalną atmosferę i oddaje charakter budowli, zwłaszcza obiektów przedwojennych. Idealnie nadaje się ono do neogotyckiej bryły, powstałej w czasach, gdy nie stosowano szkła, jakie znamy z obecnej produkcji. - Od patrzenia kręci się w głowie - pisze radny Jacek Woźniak. To kwestia przyzwyczajenia, a poza tym, komisje nie są od patrzenia w okna...reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama