Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tak karmione są ciężarne kobiety i inni pacjenci w szpitalu

Posiłki w polskich szpitalach są dalekie od ideału. Jedna z naszych czytelniczek, która jest w ciąży, pokazała nam, co dostała na śniadanie i obiad. To, co widzimy na talerzu, jest wprost zaskakujące. I przyznamy szczerze podziwiamy inwencję kuchni. Co więcej taki sam zestaw otrzymują kobiety po porodzie, oraz pozostali pacjenci na innych oddziałach. W niektórych placówkach zamiast pełnowartościowego posiłku pacjenci dostają dania o niskiej wartości odżywczej. Zdarza się również, że porcje są wyjątkowo małe i nie wystarczają, aby zaspokoić głód.

Jak informuje nas szpital w Kołobrzegu - Umowa na usługi żywieniowe została zawarta w dniu 16.12.2019 r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. Cena pełnego wyżywienia w diecie normalnej (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja) wynosi dziennie kwotę netto 29,71 zł netto + VAT = 32,09 zł brutto. To niewiele patrząc na rosnące ceny produktów czy energii elektrycznej. W sejmie od dawna dyskutuje się nad podwyższeniem tych stawek.

Na stronie szpitala znajdziemy też informację o ogłoszonym nowym przetargu. Czy będzie lepiej? Smaczniej? Okaże się już wkrótce.

Wracając do naszej bohaterki artykułu, śniadanie nie zachwyca, obiady też. Gdyby nie partner burczało by mi w brzuchu, mówi w rozmowie z naszą redakcją pani Monika*.(imię zmienione) Śniadanie jest to zazwyczaj jedna czy dwie kromki chleba, troszeczkę masełka, jedna wędlinka, kawałek serka, pół jabłka, liść sałaty lub kilka kosteczek pomidora... - wylicza, co można było znaleźć na talerzu. - Co mnie bardzo zaskoczyło, dlaczego nie można dostać całego jabłka?

Przyjrzyjmy się więc tym rarytasom - śniadanie:

 

obiad:

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama