Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dyskusja o zagrożeniach w sezonie jesienno - zimowym

W hotelu Centrum odbyło się spotkanie Biura Zarządzania Kryzysowego powiatu ze służbami, wójtami oraz przedstawicielami wielu branż. Głównym tematem była próba przygotowania się na ewentualne lockdowny energetyczne spowodowane wichurami lub śnieżycami, chodzi głownie o to aby nie powtórzyła się sytuacja jak pod koniec stycznia tego roku, kiedy to niektóre miejscowości w powiecie pozbawione prądu były prawie trzy tygodnie. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na zapewnienie (zabezpieczenie) dostaw: wody, gazu, energii elektrycznej, paliw dla odbiorców indywidualnych, a także przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych. Zostanie również poruszona kwestia zapewnienia alternatywnych sposobów zasilania (agregaty) wskazanych placówek handlowych, stacji paliwowych lub obiektów użyteczności publicznej (świetlice wiejskie, stołówki itp.).

Starosta Tomasz Tamborski prosił o wyznaczenie jednej stacji paliw, która dysponowałaby agregatem prądotwórczym, aby można było zatankować paliwo. W styczniu jedyną czynna stacją była ta w Rymaniu. Tam służby mogły tankować radiowozy, karetki czy wozy straży pożarnej.

Na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele Energi operatora energetycznego w naszym regionie. Rozmawiano o tym jak najszybciej ustalić informację jak długo dany rejon będzie bez prądu. Prezes Wodociągów Paweł Hryciów na spotkaniu poinformował o tym, że w każdej gminie zostanie wykonany punkt poboru wody awaryjnej. Wodociągi zakupią jeszcze zbiornik 600 litrowy, a w planach jest jeszcze zakup mobilnego dystrybutor paliwa.

Jeśli zajdzie taka potrzeba jeszcze w tym roku zostanie zwołane kolejne takie spotkanie.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama