Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

83. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

W piątek 16 września 2022 roku na cmentarzu wojennym w Kołobrzegu odbyła się uroczystość z okazji 83. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę.

Członkowie kołobrzeskiego koła Związku Sybiraków wraz z przedstawicielami władz miasta i powiatu, pocztami sztandarowymi, uczniami oraz mieszkańcami spotkali się przy „Ścianie Pamięci Polskiej Golgoty Wschodu”, by oddać hołd wszystkim ofiarom napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Jak co roku, prezes Związku Sybiraków Wanda Przybylska wspomniała o zesłańcach, którzy 83 lata temu zmuszeni zostali do opuszczenia swoich rodzinnych stron i znaleźli się na nieludzkiej ziemi Sybiru. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Powiat Kołobrzeski reprezentowali: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś oraz członek Zarządu Powiatu Mirosław Tessikowski.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama