Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Znowu awaria nad Parsętą - rura dziurawa jak ser szwajcarski

Według Pawła Hryciowa, prezesa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, to nie miała być taka awaria, jak ta, którą zgłaszaliśmy w 2018 roku (zobacz), gdy ścieki dosłownie spływały do Parsęty, ale... Nasz czytelnik zgłosił nam, że w czwartek doszło do dużej awarii rury ze ściekami, która biegnie wzdłuż Parsęty przy ul. Rzecznej. Jej usuwanie potrwało do wczesnych godzin porannych w piątek. Miejsce zdarzenia było to samo co zawsze, a więc okolice słynnych rybek na wysokości ul. Narutowicza. Według naszego rozmówcy, ścieki miały spływać do Parsęty, ale zaprzecza temu prezes Paweł Hryciów.

Według szefa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, pracownicy spółki zostali bardzo szybko zawiadomieni o awarii, zabezpieczyli brzeg rzeki i natychmiast wyłączyli kolektor ściekowy, co odczuli okoliczni mieszkańcy. Następnie, ekipa usuwająca usterkę przez kilkanaście godzin starała się uszczelnić rurę. Na miejscu wykonano także dokumentację zdjęciową, pokazującą ile ścieku trafiło na okoliczny trawnik (zdjęcie poniżej). Jak mówi naszemu portalowi Paweł Hryciów, kolektor przy ul. Rzecznej jest w złym stanie technicznym, regularnie pęka, stąd awarie, które musi usuwać spółka. Wymiana całego kolektora jest nie tylko kosztowna, ale wymagałaby wykonania swoistego by-passu, który przekierowałby ścieki do Korzyścienka z ominięciem tej części miasta. A to do tanich należeć nie będzie...

Zdjęcie wprowadzające - archiwum

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama