Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

26 marca 2023    |    Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
26 marca 2023    
    Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wody Polskie - trzeba wykonać ekspertyzę do ekspertyzy [video]

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się dziś spotkanie władz miasta, radnych z przedstawicielami Wód Polskich z Koszalina i Szczecina. Momentami wystąpienia niektórych uczestników były bardzo gorące. Co ciekawe dyrektor Wód Polskich, który przyjechał ze Szczecina mówił nieco inne rzeczy niż przedstawicielka z Koszalina. Prezydent miasta Anna Mieczkowska wraz z wiceprezydent Ewą Pełechatą przedstawiali na ekranie zdjęcia z datami w jaki sposób owa łacha powstawała i solidnie argumentowali, że jest to wytwór ludzkich rąk a nie natury.

O dużym zagrożeniu dla portu kołobrzeskiego mówił też jego prezes Artur Lijewski. Głos zabierał również właściciel jednostki pływającej po rzecze, który mówił, że w przyszłym roku nie będzie możliwości pływania po niej, ponieważ już teraz rysowali o dno rzeki, przy zanurzeniu jednostki 30 cm.

Przedstawiciele wędkarzy pokazali zdjęcia z inwestycji praktycznie z każdego dnia. Co podważyło całkowicie ekspertyzę profesora Hesse oraz jakiekolwiek wątpliwości co do powstania tej wyspy.

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Duklanowski, powiedział na spotkaniu, że trzeba wykonać kolejną ekspertyzę, która pokaże co znajduje się pod spodem. Jeśli będą to te worki o których mówili zgromadzeni na spotkaniu to Wody Polskie usuną łachę na swój koszt. Gdyby się okazało, że to naturalny wytwór nie zostanie łacha usunięta. Co ciekawe podobna ekspertyza miała być wykonana już w zeszłym roku...

Spotkanie transmitowaliśmy na żywo na naszym profilu facebook. Można je obejrzeć prawie w całości poniżej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama