Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

VI Integracyjny Zjazd Amazonek

W dniach 22.09.2022 – 25.09.2022 odbył się VI INTEGRACYJNY ZJAZD AMAZONEK. Inicjatorką i organizatorem Zjazdów jest pani Maria Najdowska – Amazonka , która sama przyznaje, że możliwość spotkania i przytulenia tylu „sióstr” daje ogromną siłę. W spotkaniu wzięło udział około 130 amazonek z całej Polski od Lublina po Zgorzelec, Opole, Gdańsk i wielu innych miast. Wykłady, warsztaty, fryzjer, kosmetyczki, masaże, fotograf, to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestniczki zjazdu. Nie zabrakło również wspólnych spacerów po plaży z możliwością wypoczynku i relaksu. Każda z uczestniczek otrzymała produkty kosmetyczne z firm, które wsparły VI ZJAZD AMAZONEK.

Zaproszeni Profesorowie z wielkim zaangażowaniem przekazywali swoją wiedzę oraz odpowiadali na wszystkie pytania. Perwszego dnia uczestniczki zjazdu miały możliwość wziąć udział w wykładzie Pana dr nauk med. Zbigniewa Hamerlaka ze Szczecina z Pum pogłębiając wiedzę z metod leczenia skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii. Jak co roku goszczono i tym razem przedstawiciela z genetyki szczecińskiej tym razem Pana profesora Cezarego Cybulskiego. Po raz kolejny została podkreślona ranga badań genetycznych w podejściu do odpowiedniego leczenia onkologicznego. O nowoczesnych metodach chirurgii piersi w chorobie nowotworowej i rekonstrukcji opowiedział Profesor Dawid Murawa.

Do uczestniczek zjazdu dołączyła jako gość Pani Ida Karpińska z organizacji Kwiat Kobiecości - zajmującej się profilaktyką raka narządu rodnego. Poza wiedzą merytoryczną były sprawy ważne dla nas kobiet czyli – wygląd i samopoczucie. Zdjęcia są również swoistą terapią dla kobiet dotkniętych chorobą onkologiczną. Uczestniczki Zjazdu miały możliwość wcielić się w rolę modelek prezentując bieliznę dla Amazonek.  Na zakończenie ZJAZDU odbył się koncert młodego artysty Jana Wietrzyckiego znanego jako „Jasiu Muzykant”. W utworach JASIA można wyczuć wrażliwość i piękno słowa zaczarowanego w piękne dźwięki. Wieczór pełen śmiechu jak zawsze z kabaretem w wykonaniu koleżanek z Chodzieskich Amazonek.

Tegoroczny Zjazd Amazonek odbył się pod hasłem: „To Twoje życie i twój los, więc kochaj je po prostu...”. Takie coroczne spotkania są organizowane po to, by wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyć wiedzę, ale również by pobyć ze sobą i „naładować baterie” tą wyjątkową atmosferą, która towarzyszy w każdej minucie bycia razem. To czas, w którym choć na chwilę odrywamy się od rzeczywistości. Zainteresowanie zjazdem jest ogromne, dopiero co Panie zakończyły VI Zjazd, a już czekają na kolejny. To pokazuje, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie – może budzić ludzką solidarność i jednoczyć dając siłę i wsparcie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama