Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kiedy początek sezonu grzewczego? Czy kaloryfery będą ciepłe?

Skończyło się lato. Ostatnie nieco chłodniejsze dni i noce przypominają nam, że zbliża się czas, kiedy w naszych domach powinny zacząć działać kaloryfery. Jaki będzie sezon grzewczy w tym roku? To najczęściej pojawiające się pytanie w e-mailach i komentarzach naszych czytelników. Okres ten zaczyna się zwykle pod koniec września i trwa do początku kwietnia. Sprawdziliśmy to w poniedziałek w Miejskiej Energetyce Cieplnej. Prezes spółki Andrzej Olichwiruk, podkreślał w rozmowie z naszą redakcją, że ciepło MEC dostarcza przez cały rok. - Jesteśmy w każdej chwili gotowi uruchamiać ogrzewanie budynków i wspólnot, czekamy tylko na ich dyspozycję - dodaje prezes. Jak udało nam się ustalić wnioski o uruchomienie sezonu grzewczego złożyło już kilka wspólnot i zarządców nieruchomości w tym te największe KTBS oraz KSM. W wielu mieszkaniach już od poniedziałku rano dało się odczuć ciepłe kaloryfery. Z tzw. miejskiego ogrzewania, czyli ciepła systemowego, korzysta nawet kilkanaście tysięcy kołobrzeżan. Za pomocą systemów ciepłowniczych dostarczane jest zarówno ogrzewanie, jak i ciepła woda. 

Szkoły Podstawowe te podłączone do miejskiej sieci  jeszcze takich dyspozycji nie zleciły MEC-owi.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama