Broken Clouds

1°C

Kołobrzeg

27 marca 2023    |    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
27 marca 2023    
    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Co gryzie mieszkańców i turystów? Raport Sanepidu za sezon 2022

W poniedziałek w Kołobrzegu obradowała Komisja Uzdrowiskowa. Głównym punktem obrad było podsumowanie sezonu letniego w zakresie utrzymania zieleni, czystości i porządku na terenie miasta ze szczególnym uwzględnieniem obszarów ochrony uzdrowiskowej. Ciekawą statystykę przedstawiła kierownik Sekcji Komunalnej kołobrzeskiego Sanepidu Lidia Komers, podsumowała sezon z perspektywy zagrożeń sanitarnych.

W sezonie wakacyjnym zarejestrowano tylko jedno ognisko chorób przenoszonych drogą pokarmową w jednym obiekcie wypoczynkowym, w którym łącznie zachorowało 37 osób. Przyczyną byłą tak zwana grypa jelitowa. Co ważne osoby nie wymagały hospitalizacji. W sezonie wakacyjnym odnotowano 8 zachorowań na boreliozę spowodowane kontaktem z kleszczami.

I teraz najciekawsza statystyka. Co gryzło mieszkańców i turystów w wakacje 2022? Zgłoszono 26 przypadków pokąsań przez zwierzęta :  2 przez lisa, 1 nietoperza oraz jeden przez małpę... w pozostałych przypadkach były to pogryzienia przez psy i koty. Do poradni w Koszalinie skierowano 12 osób, wykonano również 3 niezbędne szczepienia.

Na terenie miasta przeprowadzono 161 kontroli w obiektach gastronomicznych nałożono 27 mandatów, za brak czystości, brudne naczynia, produkty po upływie terminu, mrożenie mięsa bez oznakowania, brak środków do dezynfekcji. Przeprowadzono 19 kontroli interwencyjnych 8 się potwierdziło. Do badań laboratoryjnych pobrano 45 próbek lodów, zakwestionowano 15.

W tym sezonie nie występowały problemy z jakością wody na kąpieliskach.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama