Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jeśli rząd nie zrobi czegoś z cenami prądu, nie będziemy się kąpać

Szalejące ceny energii elektrycznej zagrażają Polakom nie tylko z powodu zużywanej energii elektrycznej w naszych domach. Ceny prądu mogą nas wkrótce dopaść także podczas odkręcanego kranu. Powód jest prosty. Przedsiębiorstwa wodociągowe również dostają podwyżki cen energii, a ponieważ dostarczając wodę i odbierając ścieki zużywają ogromne ilości prądu, przygotowują nowe taryfy na wodę i ścieki. Jak mówi naszemu portalowi Paweł Hryciów, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu, ktoś nie wziął pod uwagę potrzeb spółek wodociągowych. Jeśli sytuacja się nie zmieni, a nic na to nie wskazuje, wejdą ogromne podwyżki cen, które uwzględnią całość wzrostu kosztów z inflacją na czele. To może spowodować, że ludzi nie będzie stać na utrzymanie higieny osobistej, bo odkręcenie kranu będzie dla nich zbyt drogie. Już teraz wiąże się to bardzo często z dodatkowymi opłatami za śmieci - oszczędzając na śmieciach, ludzie zużywają mniej wody.

Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o zamrożenie cen prądy dla spółek wodociągowych. Jeśli do tego nie dojdzie, a regulator - Wody Polskie, będzie robił problemy przy uzgadnianiu taryf, spółką grozi utrata płynności i poważne problemy w dalszym prowadzeniu działalności.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama