Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Minister uchyla swoją decyzję, droga do zabudowy otwarta, miasto ostrzega

Prezydent Anna Mieczkowska zwołała dziś konferencję prasową w sprawie zabudowy ulicy Brzeskiej. Było to poniekąd nawiązanie do jej felietonu sprzed kilku tygodni (przeczytaj). Podczas spotkania z dziennikarzami, prezydent poinformowała, że minister infrastruktury, który wcześniej uznał miasto za stronę i podtrzymał zażalenie na decyzję dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie w sprawie uzgodnienia inwestycji przy ul. Brzeskiej. Ministerstwo uchyliło swoją własną decyzję, wskazując przede wszystkim, że miasto nie jest stroną w przedmiotowym postępowaniu. W konsekwencji czego, zażalenie nie było możliwe do wniesienia i jest niebyłe, a decyzja dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie jest prawomocna. Postanowienie, które dziś dotarło do miasta jest ostateczne. Skarżyć je mogą tylko strony. Nie zdecyduje się na to inwestor. Otwarta kwestia to decyzja samego Urzędu Morskiego.

Taki obrót sprawy, co wyjaśniała Anna Mieczkowska, otwiera drogę do zabudowy ul. Brzeskiej wysokim budynkiem, czemu faktycznie sprzeciwia się część mieszkańców Podczela. Prezydent tłumaczyła się z tego, że dojdzie do betonozy, krytycznie komentowała samą postawę ministerstwa, które zmieniło swoją decyzję o 180 stopni. My natomiast zapytaliśmy, kto odpowiada za to, że będzie tam mogła taka budowla powstać. - Moim zdaniem organ, który wyda pozwolenie na budowę, niezgodnie z obowiązującym planem - stwierdziła Anna Mieczkowska. Warto podkreślić, że tym organem jest starosta kołobrzeski.

Pani prezydent wyprzedziła nasz jutrzejszy artykuł poświęcony stanowisku Ministerstwa Infrastruktury, opartu na dość szerokiej korespondencji z rzecznikiem ministra, a także rzecznikiem dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. Według naszych ustaleń, skargę na postanowienie ministerstwa, które uwzględniło zażalenie prezydenta Kołobrzegu, wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego inwestor. Skargę tę otrzymało ministerstwo, którego pracownicy zapewne przeczytali nasze ustalenia w przedmiotowej sprawie (przeczytaj) i zapewne dowiedzieli się, że, po pierwsze w sprawie zapadły dwa prawomocne wyroki, a po drugie, ministerstwo dokonało ustaleń niezgodnych ze stanem faktycznym. Z tym nie zgadza się prezydent Anna Mieczkowska, ale o szczegółach w środę na naszym portalu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama