Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeg przygotował 9 miejsc dystrybucji tabletek z jodkiem potasu

Wojewoda Zachodniopomorski na ostatniej konferencji prasowej podał szczegóły dotyczące profilaktyki jodowej i dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. - Jesteśmy przygotowani na sytuację, w której konieczne byłoby podanie tabletek zawierających jodek potasu - mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. - Na terenie województwa zachodniopomorskiego, wspólnie z samorządami wytypowaliśmy 683 punkty dystrybucji tabletek. Do zdecydowanej większości samorządów tabletki zostały już dostarczone przez Państwową Straż Pożarną.

- Tabletek z jodkiem potasu nie należy przyjmować, jeżeli nie ma takiej konieczności, czyli stanu zagrożenia wynikającego z uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu – podkreślił prof. Mieczysław Walczak.

Stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze prowadzi Państwowa Agencja Atomistyki oraz Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej. Jeżeli zaistniałaby konieczność zażycia tabletek z jodkiem potasu informacja o tym będzie przekazywana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodów.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy prezydenta Michał Kujaczyński : Na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg będą zorganizowane następujące punkty wydawania preparatów ze stabilnym jodem. Dystrybucja tabletek będzie prowadzona jedynie w przypadku wystąpienia faktycznego zdarzenia radiacyjnego.

Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego ul. Portowa 37;
Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu ul. Łopuskiego 15;
Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II ul. Arciszewskiego 20;
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka ul. Poznańska 9;
Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Zjednoczonej Europy ul. Okopowa 1A;
Szkoła Podstawowa Nr 8 im. kpt ż.w. Konstantego Maciejewicza ul. Bogusława X 22;
Szkoła Podstawowa Nr 9 ul. Lwowska 7;
Przedszkole Miejskie Nr 4 ul. Radomska 22;
Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 6 im. Janusza Korczaka ul. Tadeusza Kościuszki 9.

 foto główne: samorząd.gov.pl

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama