Overcast Clouds

-2°C

Kołobrzeg

1 grudnia 2023    |    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
1 grudnia 2023    
    Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Budynek DPS stoi już zamknięty - co dalej?

W lutym, starosta Tomasz Tamborski informował o możliwym wygaszaniu filii DPS w Kołobrzegu. Powodem miało być małe zainteresowanie pobytem oraz wysokie koszty, które filia generowała. Wygaszeniu placówki sprzeciwiał się poseł Czesław Hoc, pomysł krytykowała też prezydent Anna Mieczkowska. W lipcu pisaliśmy już o powolnym przenoszeniu pensjonariuszy z ul. Ogrodowej do Włościborza. Dziś budynek jest zamknięty, zdjęta z niego została również tablica informacyjna. Jak mówi wicestarosta Jacek Kuś, Zarząd Powiatu nie chciał prowadzić polityki rozdrobnienia. Dwa domy prowadzone są we Włościborzu i Gościnie, i są one dobrze wyposażone. Obecnie trwa analiza na co budynek mógłby zostać przeznaczony. Jeśli kwoty przystosowania obiektu do obecnie panujących standardów nie będą zbyt wysokie, powiat w budynek zainwestuje. Jeśli będzie inaczej, zostanie on prawdopodobnie przeznaczony do sprzedaży. Środki z transakcji zostaną przeznaczone na budowę domu dziecka w Gościnie i remont obecnie istniejących DPS-ów. Decyzja co dalej z budynkiem ma zostać podjęta w ciągu najbliższych tygodni.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama