Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sąd aresztował Tamborskiego. Obrońcy: sprawa polityczna

W szczecińskim sądzie odbyło się posiedzenie aresztowe w sprawie starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Wnioskowała o to Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w piątek przedstawiła Tamborskiemu zarzut łapówkarstwa. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt tymczasowy na 3 miesiące i zgodził się tylko na areszt miesięczny wobec starosty kołobrzeskiego. Prokurator Michał Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie informował wczoraj, że sprawa Tamborskiego wiąże się z aresztowanym wójtem gminy Włodzimierzem Popiołkiem oraz aresztowanym w tym tygodniu architektem J. S. W zakresie szczegółów, zarówno sąd jak i prokuratura zasłania się dobrem śledztwa.

Oświadczenie w sprawie aresztu dla Tomasza Tamborskiego skomentowali jego pełnomocnicy: mecenasi Wiesław i Marcin Breliński: "Zarzut - ponieważ jest on tylko jeden - wobec mojego Klienta, nie jest poparty żadnymi dowodami, które Pani Prokurator była uprzejma przedstawić nam przed złożeniem do Sądu wniosku o zastosowanie środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Pani Prokurator nie uprawdopodobniła popełnienia czynu z art. 228 par. 1 Kodeksu Karnego, gdzie mój Klient miał rzekomo przyjąć łapówkę za wydanie decyzji, której on sam faktycznie nie wydawał. Co również ustalił Sąd, wskazując wprost w treści postanowienia, że uprawdopodobnienie popełnienia przestępstwa nie jest jednoznaczne. Sąd uznał, że dowody, które zostały przedstawione na tym etapie, nie przemawiają w sposób bezwzględny, aby doszło do popełnienia zarzucanego czynu. Natomiast wymogi procesowe, w szczególności to, że nie wszystkie osoby związane ze sprawą zostały zatrzymane i ta enigmatyczna przesłanka matactwa procesowego, może mieć w sprawie zastosowanie wyłącznie na tak krótki okres czasu – miesiąc - który zdopinguje Prokuraturę do usunięcia istniejących, oczywistych wątpliwości dowodowych. Co więcej, mój Klient w miejscu zamieszkania i w biurze miał przeprowadzone czynności przeszukania przez funkcjonariuszy CBA, które nie stwierdziły niczego, co mogłoby dawać jakiekolwiek podstawy do myślenia, że Tomasz Tamborski jest nieprawym człowiekiem i może być powiązany z przedstawionym mu zarzutem. Patrząc jednak z perspektywy wcześniej wydawanych postanowień o tymczasowych aresztach wobec innych osób, których przedmiotowe postępowanie dotyczy, Sąd położył na szali cały dorobek Pana Starosty i jak to się często na dzień dzisiejszy w naszym kraju dzieje, pozbawił go wolności. Całość sprawy, jaka jest kierowana wobec mojego Klienta, uważam za polityczną, a to z uwagi na istniejące koneksje polityczne z władzą rządzącą krajem innych osób, wobec których niniejsze postępowanie się toczy, a którym to zarzuty jeszcze nie zostały postawione. Mój Klient nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu i w sądzie oraz prokuraturze zamierza udowadniać swoją niewinność. Środek o charakterze wolnościowym powinien być zastosowany przede wszystkim w wypadku uprawdopodobnienia przez prokuratora popełnienia czynu zarzucanego panu Tomaszowi Tamborskiemu. Kategorycznie pragnę stwierdzić, że w tej sprawie brak jest właśnie tej przesłanki uprawdopodobnienia i z pewnością złożymy stosowne zażalenie na decyzję o areszcie tymczasowym do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Pan Tomasz Tamborski miał zawsze bardzo duże poparcie społeczne i niech nie zapominają o tym ci, którzy na tle tej całej historii będą chcieli uprawiać swoją własną politykę, kosztem niewinnego człowieka".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama