Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Trwa montaż kolejnych zabawek na placu zabaw przy Dubois

Na placu zabaw od poniedziałku kontynuowane są dalsze prace związane z montażem kolejnych zabawek. Montowana jest bardzo duża wielofunkcyjna rzeźba w kształcie orzeszków, sprężynowce mrówki oraz instrumenty muzyczne. Wiosna staną również warzywniki i letnia kuchnia. Rzeźba "orzeszki "naturalnie wplata się w park i drzewa, jest przeznaczona dla dzieci w przedziale wiekowym 2-12 lat. Zestaw stanowią dwie kopuły w kształcie orzechów laskowych połączonych ze sobą mostem linowym. Każda kopuła w górnej swojej części zakończona jest „ogonkiem” w postaci wystającego z powierzchni dachu słupa nośnego. Kopuły różnią się nieznacznie wysokościami: mała o wysokości całkowitej ok. 430cm (bez ogonka ok. 350 cm) i średnicy ok. 365 cm oraz większa o wysokości ok. 475 cm (bez ogonka ok.370 cm) i średnicy około 406 cm. Most łączący to gruba, pojedyncza lina w stylu kokosowym stanowiąca kładkę z dwiema linowymi poręczami o charakterze mostów wiszących. Ściany każdej z kopuł tworzą trzy ażurowe liście tworzące przykrycie wnętrza o obłym kształcie z różnymi otworami dostępowymi do środka orzecha. Ażurowa struktura ścian zapewnia dostęp światła oraz daje poczucie bezpieczeństwa bawiącym się w środku dzieciom. Ściany zewnętrzne posiadają drobne elementy dekoracyjne oraz małe okienka. Okienka różnią się między sobą - począwszy od okienka typu bulaj przez okno sklepowe, aż do dziurek szpiegowskich. Do wnętrza orzechów prowadzą różne wejścia, stymulujące wyobraźnię takie jak schody, siatka wspinaczkowa czy wejście zasłonięte membraną. Po zewnętrznej stronie kopuł znajdują się również dwa hamaki. Kolejnymi komponentami pobudzającymi wyobraźnię oraz stymulującymi do ruchu są drążek strażacki oraz zjeżdżalnia. Dodatkowym elementem jest podziemna tuba do rozmów, której końce znajdują się w środku z każdego z orzechów.

Kopuła mniejsza (elementy składowe):
-Pokład wewnętrzny na wysokości ok. 120 cm,
-Lada zabawowa na poziomie ziemi.
-Schody wejściowe 4-stopniowe z poręczami o wysokości ok. 118 cm.
-Mini hamak zewnętrzny przymocowany z jednej strony do słupka o wys. Hamak posiada zabezpieczenie w postaci łańcucha zakotwionego w ziemi. Około 100 cm.
-Zjeżdżalnia wąska o wysokości ok.118 cm.
-Okno sklepowe.
-Okno bańkowe.
-Właz wejściowy z membranami na poziomie ziemi.
-Kopuła większa (elementy składowe):
-Pokład wewnętrzny na poziomie ok.150 cm
-Siatka wspinaczkowa zewnętrzna jako forma dostępu na pokład wewnętrzny z otworem dostępowym do wnętrza orzeszka.
-Dwupoziomowa siatka wspinaczkowa wewnętrzna.
-Zjeżdżalnia szeroka o wysokości ok.148 cm.
-Mini hamak zewnętrzny przymocowany z jednej strony do słupka o wys. Hamak posiada zabezpieczenie w postaci łańcucha zakotwionego w ziemi. Około 100 cm.
-Okno sklepowe z ladą.
-Membrana pozioma.
-Rura strażacka.

Całość powinna zostać zamontowana do końca października. Zabawki maja służyć dzieciom w każdym wieku, ale przede wszystkim dzieci maja naturalny plac zabaw, drewniany wśród drzew.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama