Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

1 kwietnia 2023    |    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
1 kwietnia 2023    
    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Czesław Hoc apeluje do prezydent Anny Mieczkowskiej w sprawie węgla

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc wystosował dziś apel do prezydent Anny Mieczkowskiej w sprawie węgla. Jest to odpowiedź na wczorajszą konferencję prezydent, cytowaną w Faktach TVN. Poniżej treść apelu.

Miejscowe Komitety Prawa i Sprawiedliwości apelują do poszczególnych samorządów o pochylenie się nad sytuacją kryzysową dotyczącej dystrybucji węgla. Niestety, wydaje się, że wszelkie apele do Pani Prezydent Kołobrzegu, są i będą bezskuteczne, ponieważ wiadomym jest, że motto Pani urzędowania to „im gorzej w Polsce, tym lepiej dla totalnej opozycji”.

Ostatnio cytowane w ogólnopolskich mediach dziwne i pozbawione merytorycznej treści wypowiedzi Pani Prezydent w kwestii całkowitej niemożności zorganizowania dystrybucji węgla przez samorządy (m.in. brak odpowiedniego PKD, brak placu i terenu, brak możliwości sprzedaży), wystawia na szwank dobre imię idei kołobrzeskiej samorządności, a wręcz jest jej kategorycznym zaprzeczeniem. Na zewnątrz bestialska wojna wywołana przez imperium zła - putinowską Rosję, na granicy polsko - białoruskiej wojna hybrydowa, w całej Europie - kryzys energetyczny, a Pani Prezydent Kołobrzegu w tym krytycznym momencie wybiera narrację Pana Kononowicza „nic nie można i nic się nie da”. Wstyd!

Nie wzdrygała się Pani Prezydent sięgając po pieniądze z Polskiego Ładu - na remonty dróg i inwestycji strategicznych (ostatnio - prawie 14 mln zł na przebudowę ul. Zdrojowej, 31,5 mln zł na budowę garażu wielopoziomowego, 24 mln zł na remont dworca kolejowego, 2,5 mln zł na strzelnicę sportową, 3,7 mln zł na budowę schroniska dla zwierząt i wiele innych. Oczywiście, od razu - ostry protest - przecież to są pieniądze nas wszystkich. Tak rzeczywiście jest. Tylko zasadnicze pytanie - gdzie one były za rządów PO i PSL. Zapewne Pani Prezydent pamięta „Pieniędzy nie ma i nie będzie”.

Litości!


Z poważaniem
Czesław Hoc
poseł na Sejm RP

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama