Clear Sky

17°C

Kołobrzeg

31 maja 2023    |    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
31 maja 2023    
    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Punkty konsultacyjno - diagnostyczne w szpitalu

W wielu przypadkach zdrowy styl życia i profilaktyka zapobiegają poważnym chorobom, przede wszystkim tym określanym jako cywilizacyjne. Z tego względu Regionalny Szpital w Kołobrzegu w październiku i w listopadzie będzie prowadził uzupełniające działania edukacyjne dotyczące otyłości, cukrzycy, nadciśnienia czy nowotworu piersi oraz chorób układu moczowo-płciowego. Placówka otrzyma na ten cel dodatkowe środki z Urzędu Marszałkowskiego.

Rokrocznie marszałek przekazuje z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego dotacje na bezpłatne konsultacje ze specjalistami, badania profilaktyczne, działania edukacyjne, zajęcia praktyczne
z edukatorami. Główne obszary wsparcia to: choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, choroby wieku podeszłego, zaburzenia psychiczne, zakażenia HIV
i zachorowania na AIDS.

W tym roku dotychczasowy poziom dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia wyniósł ponad 280 tys. zł. Z tej puli środki otrzyma także Regionalny Szpital w Kołobrzegu, który zwrócił się
o finansowe wsparcie działań w zakresie profilaktyki nowotworu piersi, chorób układu moczowo-płciowego oraz chorób układu krążenia, otyłości i cukrzycy.

Dbanie o zdrowie to ważny czynnik zapobiegania chorobom, dlatego co roku we współpracy z naszymi szpitalami organizujemy akcje związane z promocją zdrowia. W tym czasie specjaliści, często poza gabinetami lekarskimi, zachęcają do regularnych badań profilaktycznych oraz do zdrowego stylu życia – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Październik miesiącem zdrowia kobiety i zdrowia mężczyzny
W październiku szpital w Kołobrzegu skupi się na przeprowadzeniu dodatkowych działań w zakresie profilaktyki nowotworu piersi oraz chorób układu moczowo-płciowego. We wtorek, 25 października 2022 r. zaplanowano m.in. organizację stoiska z fantomem do nauki samobadania piersi. Panie będą mogły również zapoznać się z metodami badania piersi.

Z kolei panowie, dwa dni później, w więc 27 października będą mogli skorzystać z punktu konsultacyjno- edukacyjnego w zakresie czynników ryzyka występowania raka prostaty oraz jego rodzajów.

Będą walczyć z dodatkowymi kilogramami
Natomiast w listopadzie placówka zmierzy się z chorobami układu krążenia, otyłością i cukrzycą.

Szpital w czwartek, 3 listopada zaprasza do odwiedzenia punktów konsultacyjno-diagnostycznych profilaktyki chorób układu krążenia, otyłości i cukrzycy. Dla uczestników zaplanowano także zajęcia ruchowe i prezentacje, podczas których omawiane będą zagadnienia dotyczące m.in.: powikłań cukrzycy, istoty samokontroli osoby chorującej na cukrzycę, zdrowej diety i symptomów chorobowych.

W kolejnym dniu, tj. 4 listopada specjaliści Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu będą edukowali zainteresowanych mieszkańców w temacie ryzyka wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych oraz sposobów ich monitorowania. Tak więc zawały, udary, miażdżyca, nadciśnienie, żylaki będą przedmiotem ostatniego listopadowego spotkania. W tym dniu nie zabraknie również nauki prawidłowego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz zaznajomienia z metodami jego kontroli.

W punktach dostępne będą materiały edukacyjne i szkoleniowe.

Szpital o wszystkich zaplanowanych akcjach (szczegółach) będzie informował na swojej stronie internetowej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama