Light rain

5°C

Kołobrzeg

11 grudnia 2023    |    Imieniny: Waldemar, Damazy
11 grudnia 2023    
    Imieniny: Waldemar, Damazy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest decyzja sądu w sprawie aresztu dla Włodzimierza Popiołka

Obrońcy wójta gminy Kołobrzeg złożyli zażalenie na areszt, który Sąd Rejonowy w Szczecinie orzekł od dnia 16 września do 12 grudnia 2022 roku (przeczytaj). Wójt został aresztowany pod zarzutem łapownictwa. Zatrzymano go, według CBA, z kwotą 300 tys. zł. Tym razem sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Szczecinie, do którego trafiły nie tylko argumenty przeciwko aresztowaniu, jako zbędnego środka zapobiegawczego wobec zatrzymania innych osób, którym prokuratura postawiła zarzuty. Wskazano, że zarzut pod adresem Popiołka jest chybiony i prokuratura nie wykazała, ani nawet nie uprawdopodobniła, że wójt dokonał korzystnych zmian planistycznych. Przedłożono także poręczenia za wójta gminy.

Sąd odrzucił te argumenty i wskazał, że dobro śledztwa wymaga dalszego przebywania wójta w areszcie. Ten czas prokuratura ma na przedłożenie dowodów związanych z zarzutami i połączenie ich z zatrzymanymi osobami oraz ich rolą w przypisywanych im zdarzeniach. Dotyczy to także Włodzimierza Popiołka. Oznacza to, że czas do 12 grudnia spędzi on w areszcie. Prokuratura może wnioskować w przyszłości o jego przedłużenie. Jak wynika z naszych informacji, wójt nie przyznaje się do winy i odrzuca zarzuty Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama