Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska w TVN24: Bez tych pieniędzy sobie nie poradzimy

Prezydent Kołobrzegu wystąpiła dziś w audycji "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Poranna rozmowa była prowadzona z Poznania, a dotyczyła spaw związanych ze środkami z Krajowego Programu Odbudowy oraz z Funduszu Spójności. W poniedziałek okazało się, że te środki, z których korzysta także samorząd, są zagrożone i dopóki Polska nie spełni warunków brzegowych, w tym w zakresie praworządności, to ich nie otrzyma. - To nie jest rola samorządowców ustalanie kto zawinił. Zawinił ten, kto sprawuje władzę - tak tę sytuację oceniła Anna Mieczkowska.

Jak dodaje prezydent Kołobrzegu, rolą samorządowców jest przygotowanie się na sytuację, kiedy te pieniądze już będą. Trzeba mieć wkład własny i projekty, bez  których wykorzystanie środków unijnych nie będzie możliwe. W Kołobrzegu, władze miasta chcą postawić na transport zeroemisyjny, a także inwestycje uodparniające nas na kryzys energetyczny. W perspektywie są także środki na zwiększenie atrakcyjności turystycznej. - Bez tych pieniędzy sobie nie poradzimy - mówi Mieczkowska.

Fundusz Spójności to ogromne środki przeznaczone przez Unię Europejską na wyrównanie poziomu życia pomiędzy starymi i nowymi krajami UE, przede wszystkim w zakresie ochrony środowiska i działań infrastrukturalnych. W naszym regionie największą tego rodzaju inwestycją była gospodarka ściekowa dorzecza Parsęty.

Anna Mieczkowska będzie gościem środowej audycji "Studio Reduta". M.in. o środkach unijnych, ale także budżecie miasta, węglu i energii elektrycznej, która drożeje i ma coraz większy wpływ na życie nas wszystkich, porozmawiamy po godz. 11.00.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama