Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zespół Szkół Morskich nawiązał współpracę z Politechniką Morską w Szczecinie

W Zespole Szkół Morskich podpisano dziś list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy i objęcie przez Politechnikę Morską w Szczecinie nad szkołą swoim patronatem. Patronat obejmować będzie m.in. wsparcie kierunków morskich poprzez: cykliczne uczestnictwo uczniów w zajęciach laboratoryjnych, ćwiczeniach, wykładach, wykorzystanie najnowszej klasy bazy dydaktycznej, dokształcanie nauczycieli przedmiotów zawodowych, udostępnianie miejsc uczniom do odbywania praktyk zawodowych, indeksy dla najlepszych uczniów na wybrane kierunki studiów czy udział w regatach.

Z ramienia Politechniki umowę podpisał Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka oraz dyrektor Zespołu Szkół Morskich Anna Walczak. W jest to pierwszy taki patronat uczelni wyższej, dla szkoły średniej w naszym mieście, który politechnika obejmuje.

Uczniowie ZSM już od dłuższego czasu współpracują z uczelnią ze Szczecina, szkolenia odbywają się zarówno na symulatorach jak i poligonie morskim. Na samej uczelni wykłada dwóch byłych absolwentów tej szkoły co podkreślał na konferencji Rektor.

Ta umowa umożliwi otwarcie drzwi na uczelnię uczniom, nauczyciele będą mogli dokształcać się i rozwijać zawodowo - mówiła dyrektor ZSM. Wsparciem zostały objęte 4 kierunki elektro - automatyk, logistyka, mechanik okrętowy, nawigator morski. Obecnie w szkole uczy się 450 uczniów.

Więcej w materiale wideo.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama