Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kazimierz Ratajczyk w muzeum o powojennym rybołówstwie w Kołobrzegu

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa zakończył bardzo ciekawy wykład na temat powojennego rybołówstwa w Kołobrzegu znany fotograf Kazimierz Ratajczyk. Podczas spotkania zostały zaprezentowane zdjęcia z pokaźnej kolejki pana Kazimierza dotyczące historii portu i rybaków. W sali plafonowej kołobrzeskiego muzeum można było usłyszeć opowieści o  spotkaniach z pionierami powojennego rybołówstwa w Kołobrzegu o rybakach z PPiUR BARKA i SPRM BAŁTYK, z którymi odbył kilkadziesiąt rejsów po Bałtyku. Fotografował przystanie rybackie, rybaków łodziowych w Dźwirzynie, Gąskach, Unieściu i Chłopach. Było też wiele ciekawych wspomnień o Stoczniach PARSĘTA Cieślak&Jawdyk i DOK w Kołobrzegu. Wiele przybyłych osób na to spotkanie rozpoznawało postacie ze zdjęć, pierwszych rybaków czy kapitanów portu w Kołobrzegu.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama