Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy doczekamy się remontu targowiska?

W 2021 roku do przetargu przystąpiła firma, która wyceniła remont na 13 mln zł.  Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska, przeznaczył na tę inwestycję tylko 6,3 mln zł. W ramach programu inwestycyjnego miało zostać przebudowane nie tylko targowisko, ale także jego infrastruktura. Problem w tym, że obecnie usługi budowlane dość mocno podrożały, w związku z podwyżką cen towarów i siły roboczej. Zieleń Miejska rozpisała nowy przetarg, w którym wystartowały już 3 firmy. Plan robót do wykonania przedstawia się następująco :  wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie targowiska miejskiego wraz z budową wiaty handlowej, wiaty śmietnikowej, budynku socjalno-biurowego i miejscami na pawilony handlowe z wewnętrznymi instalacjami: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, zewnętrznymi odcinkami instalacji wodociągowej, elektrycznej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji opadowej, terenem utwardzonym placu, dojazdu i miejsc postojowych, terenem utwardzonym pod pawilony i pod miejsce na food trucki, ogrodzeniem i oświetleniem terenu oraz rozbiórką budynku toalet i 10 budynków na działce nr 316/10 Kołobrzeg, obręb 0011 Kołobrzeg przy ulicy Trzebiatowskiej. Czas na wykonanie inwestycji to 6 miesięcy. Firmy wyceniły zakres prac najdrożej przez firmę Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych „LEŚ” - 10 719 721,01 zł brutto, druga oferta to Konsorcjum WS Sp. z o.o. znana już w Kołobrzegu - 8 336 666,00 zł brutto, i trzecia Usługi remontowo - budowlane Sebastian Iwicki - 9 250 686,00 zł brutto.

Od Zieleni Miejskiej zależeć będzie teraz decyzja czy rozpisany zostanie kolejny przetarg, czy dołożona zostanie brakująca kwota ponad 2 mln zł. Szczegóły poznamy zapewne za kilka dni.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama