Light rain

17°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni o tym, że w kryzysie coś należałoby zrobić dla mieszkańców, tylko co?

55 sesja nie była sesją budżetową, ale podatkową i rozpaliła radnych do czerwoności. Linia podziałów przebiegała na granicy opozycji i koalicji prezydenckiej. O ile do tej pory nowe stawki podatków spotykały się z krytyką władz miasta, a podwyżki de facto zawsze były, to w tym roku w obronie samorządowców występują niemal wszyscy. Bo powstaje pytanie, z czego wydawać pieniądze samorząd, skoro zabiera je rząd, najpierw w "Polskim Ładzie", a teraz w walce z kryzysem, który częściowo sam przez rząd został stworzony. Mniejsze podatki, mniejszy udział samorządów w PIT zmusza do podnoszenia podatków lokalnych. To efekt działania rządu. Do tego wzrost kosztów energii i usług, inflacja - to wpływa na wzrost wydatków. Prezydent Anna Mieczkowska pokazała prezentację, z której wynika, jak samorząd jest grabiony z pieniędzy, a tym samym jak z kasy grabieni są kołobrzeżanie. Jak bowiem ma być inaczej, skoro, jak pokazywała prezydent Kołobrzegu, spółki energetyczne mają ceny z ogromnymi narzutami, drenującymi kieszenie Polaków w kryzysie? Skąd się biorą ceny węgla, gdy górnicy dostają kolejne nagrody, itd.?

Z argumentacją Anny Mieczkowskiej nie zgadzała się opozycja. Radny Jacek Woźniak uznał, że z części slajdów, które prezentowała radnym prezydent, ona sama nic nie rozumie, a po ich treści można wnioskować, że szykuje się ona do startu w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku. Z kolei Maciej Bejnarowicz z Klubu PiS pytał, że w kryzysie coś należałoby dla kołobrzeżan zrobić i prezydent robi: podwyżki. Ostatecznie, nowe stawki podatkowe przegłosowano 12 głosami za. Więcej w transmisji sesji Rady Miasta Kołobrzeg.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama