Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zlikwidowano szkołę w "Słoneczku" [wideo]

Przez ostatni okres czasu trwała próba uratowania szkolnictwa w dziecięcym sanatorium "Słoneczko", które należy do samorządu województwa zachodniopomorskiego. Temat ten wielokrotnie był dyskutowany. Ostatnia dyskusja w tej sprawie odbyła się w 2021 roku (przeczytaj). "Słoneczko" było jednym z nielicznych sanatoriów w Polsce, w którym pobyty były połączone z edukacją dzieci. Po pierwsze, NFZ płaci za to niewielkie pieniądze, a po drugie oferta ta nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Tak wyjaśniał Stanisław Wziątek, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Likwidację szkoły poparli nawet związkowcy. Decyzję tę musieli zatwierdzić radni sejmiku, a to spowodowało dość długą dyskusję.

- Jestem zbulwersowany jako wieloletni mieszkaniec Kołobrzegu. Szpital uzdrowiskowy "Słoneczko" zawsze istniał zawsze służył. Jak dziś siedzę na tej sali i słyszę, że zdrowie naszych najmłodszych przelicza się na pieniądze, że to ekonomia dzisiaj decyduje, czy to "Słoneczko" będzie, jestem zbulwersowany tym - mówi radny Henryk Carewicz, który był przeciwny uchwale. - To jest uchwała merytoryczna, a nie polityczna. Na komisji nie budziła żadnych pytań ani wątpliwości - mówi radny Wojciech Dorżynkiewicz. Radni Prawa i Sprawiedliwości wskazywali, że skoro były problemy, że kogoś w NFZ czy rządzie zainteresować losem leczenie i uczenia dzieci, to temat ten powinien był przez Sejmik Zachodniopomorskie przekazany do rządu z prośbą o pomocą. Wybrano natomiast najłatwiejszą drogę, zdaniem radnej Małgorzaty Jacyny-Witt, i zlikwidowano szkołę. Większość radnych projekt zarządu poparła. Dyskusja na ten temat dostępna jest w transmisji z obrad sejmiku.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama