Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 marca 2023    |    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
24 marca 2023    
    Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Pawelczak zwolniony dyscyplinarnie z Komunikacji Miejskiej

Historia Dariusza Pawelczaka jako szefa Związku Zawodowego Kierowców Związkowa Alternatywa weszła w nowy etap. Otrzymaliśmy pismo od szefa ogólnopolskich struktur związku - Piotra Szumlewicza, w którym zostaliśmy poinformowani m.in. o dyscyplinarnym zwolnieniu szefa struktur kołobrzeskich organizacji związkowej. To całkowicie nowa informacja i postanowiliśmy ją sprawdzić.

Jak mówi Michał Jaczyński, prezes Komunikacji Miejskiej, na początku października zwolnił dyscyplinarnie zatrudnionego kierowcę. To Dariusz Pawelczak, działacz kontrowersyjnego w miejskiej spółce związku zawodowego. Jak mówi Jaczyński, jednym z powodów zwolnienia był szantaż. - Pracownik użył wobec mnie szantażu. Sprawa trafiła do prokuratury - informuje prezes. Z naszych ustaleń wynika, że w przypadku niespełnienia żądań Pawelczaka, ujawnione miało zostać nagranie, które dowodziłoby kłamstw prezesa. W innym przypadku miało ono trafić do mediów. Zamiast spełnienia żądań, Pawelczak stracił pracę.

Owo nagranie trafiło do naszej redakcji. Zostało ono wykonane niezgodnie z prawem (bez wiedzy osoby, która w nim uczestniczyła), co więcej, nie wnosiło nic do sprawy poza tym, że pasowało do teorii związku i zarobków kierowców. Nasza redakcja nie podjęła tematu, ze względu na brak interesu publicznego. Ponieważ z pisma "Alternatywy" wynika, że pan Pawelczak przebywa w szpitalu, nie mamy możliwości przeszkadzać mu w procesie leczenia. Mamy natomiast informacje od Piotra Szumlewicza (pismo poniżej), w której zarzuca on prezesowi spółki mobbing. - To bzdura - komentuje Jaczyński. Sprawa trafi zapewne do sądu pracy i będziemy się jej przyglądać.

Nie wiemy jakie kroki prawne zamierza podjąć "Alternatywa". Mobbing jest przestępstwem i trzeba mieć na niego dowody. Musi być długotrwały, a spór z "Alternatywą" trwa nieco ponad 2 miesiące. Większość pracowników, o czym Szumlewicz nie pisze, popiera prezesa, a "Alternatywę" uważa za organizację szkodzącą spółce i kołobrzeżanom (przeczytaj). Prezesa popierają także obydwa związku zawodowe, od lat działające w spółce. Nieprawidłowości nie wykazała kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, która bez powodu w miejskiej spółce przewozowej się nie pojawiła. Do tematu będziemy powracali.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama