Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Oddano do użytku windę w Przedszkolu Miejskim nr 1 [wideo]

Zakończyła się inwestycja polegająca na wybudowaniu windy wewnątrz Przedszkola Miejskiego nr 1. Dofinansowanie wyniosło 846 tysięcy złotych, z czego 778 tysięcy to kwota wybudowania szybu i montażu windy. Jak mówiła prezydent miasta Anna Mieczkowska, miasto realizuje od kilku miesięcy projekt Przedszkola dla wszystkich, chodzi o to aby kołobrzeskie placówki były przygotowane do obsługi dzieci z niepełnosprawnościami, dzięki temu poprawi się jakość kształcenia. Dotychczas, aby dziecko niepełnosprawne dostało się na górne piętra używano ciężkiego i nieporęcznego schodołaza. Pierwotnie winda miała być wybudowana na zewnątrz, ale koszt jej okazał się zbyt duży. Obecnie w przedszkolu przebywa 29 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. W całej placówce jest ich 135.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama