Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Znamy zwycięzców konkursu „Ekologia i ochrona środowiska”

W poniedziałek 24 października 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej pt. „Ekologia i ochrona środowiska”.

Głównym celem konkursu było budzenie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród uczniów. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z naszego powiatu. Został objęty honorowym patronatem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Sponsorami konkursu byli: Delta Optical Polska, Nadleśnictwo Gościno oraz Powiat Kołobrzeski.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów: sześcioro ze szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 7) oraz piętnaścioro ze szkół ponadpodstawowych (Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika). Pytania konkursowe zostały ułożone przez dwie nauczycielki: od biologii Monikę Dziewit-Łochocką oraz od chemii Elżbietę Zarzycką. Nadleśnictwo Gościno ułożyło po 10 pytań testowych dla obu kategorii szkół. Jury po sprawdzeniu prac, wyłoniło zwycięzców konkursu:

w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Adam Solnica ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu,

II miejsce - Marta Wacko ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu,

III miejsce - Michał Zabój ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu,

w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Zofia Koziak z I LO Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu,

II miejsce – Paulina Polakowska z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu,

III miejsce – Anita Przeździęk z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Konkurs był realizowany w ramach udziału I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu w projekcie Ekopracownia 2022 o nazwie zadania „Zakup pomocy dydaktycznych celem wyposażenia pracowni chemicznych i biologicznych na potrzeby programu edukacji ekologicznej realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu” dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama