Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski wychodzi na wolność 5 listopada

Dziś w Szczecinie odbyły się dwa posiedzenie aresztowe w sprawie aresztu tymczasowego dla Tomasza Tamborskiego. Pierwsze, rano, dotyczyło rozpatrzenia zażalenia obrony i prokuratury na areszt sprzed 3 tygodni, które rozpatrzył Sąd Okręgowy w Szczecinie. Sąd nie podzielił argumentów ani obrony, ani prokuratora, stwierdzając, że areszt miesięczny jest na znalezienie dowodów winy.

Następnie, po południu, Sąd Rejonowy w Szczecinie rozpatrzył wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w sprawie przedłużenia aresztu Tamborskiego. - Sąd całkowicie odrzucił wniosek prokuratury. Nie będzie żadnego przedłużenia aresztu. Prokuratura miała miesiąc na przedstawienie dowodów winy. Czytałem akta jawne i niejawne. Tam nie ma cienia żadnych dowodów - powiedział naszemu portalowi mecenas Włodzimierz Łyczywek, jeden z obrońców starosty kołobrzeskiego.

Komentarz kołobrzeskie redakcje otrzymały także od kołobrzeskich obrońców Tomasza Tamborskiego: "W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpatrywał zażalenia obrońców i prokuratury na czas trwania tymczasowego aresztowania wobec Starosty Tomasza Tamborskiego. Równolegle Sąd Rejonowy w Szczecinie rozpoznawał złożony taktycznie wniosek Prokuratury o przedłużenie czasu trwania tymczasowego aresztowania na okres do 3 miesięcy. Sądy obu instancji wniosków i zażaleń nie uwzględniły, co powoduje sytuację, że tymczasowe aresztowanie wygaśnie 5 listopada. Jako obrońcy mamy nadzieję, że dalszy tok postępowania oczyści Pana Starostę z bezpodstawnie stawianego mu zarzutu" - napisali adwokaci: Wiesław Breliński i Marcin Breliński.

Sąd Okręgowy w Szczecinie na posiedzeniu aresztowym skrócił także areszt tymczasowy dla J. S. do 1 miesiąca, a to oznacza, że za kilka dni wyjdzie on na wolność.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama