Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Neony - zdemontowane i przewiezionw na teren Zieleni

O godz: 7:00 rozpoczęła się akcja demontażu i transportu dwóch kultowych dla Kołobrzegu neonów SKANPOL i KWIATY. Operacja musiała zacząć się bardzo wcześnie zanim w mieście na dobre rozkręcił się ruch drogowy. Hotelu New Skanpol jako oficjalny Partner przedsięwzięcia pokrył koszt transportu swojego neonu. Po tym jak niespodziewanie w ostatniej chwili wycofał się drugi Partner przedsięwzięcia, na transport KWIATÓW w rekordowo krótkim czasie zrzucili się sympatycy facebookowej społeczności Kołobrzeskie Neony, co świadczy o ogromnej sympatii mieszkańców do tego projektu.

W akcję zaangażować trzeba było profesjonalną firmę przewozową gdyż każdy z neonów to ponad 10m delikatnej konstrukcji z cieniutkiej ocynkowanej blaszki. Każdy z nich ma już też swoje lata, historia neonu KWIATY sięga lat 60 tych, a SKANPOLU lat 80-tych. Są to prawdziwe perełki designu - zaprojektowane przez znamienitych kołobrzeskich artystów plastyków - Olgierda Szerląga (1920-1996) i Andrzeja Rafińskiego (1935-2021). Jest się czym chwalić!

4 Neony: SKANPOL, KWIATY, KOGUTEK DROBIARSKI oraz FREGATA, zostały już przewiezione do Zakładu Zieleni Miejskiej. Tam zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, będą czekały na ekspertyzę techniczną i renowację, by znów oświetlić nasze miasto swoim kolorowym światłem.

Władze miasta zaproponowały już lokalizację dla projektu - Park przy ul. Frankowskiego. To przestrzeń w samym sercu miasta, (w pobliżu Biblioteki Publicznej i Szkoły Muzycznej oraz bulwaru Parsęty) z ogromnym potencjałem na wyeksponowanie ocalałych wzorów i utworzenia “parku świateł”, nowego miejsca na kulturalnej mapie Kołobrzegu.
Inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców i turystów, którzy doskonale pamiętają czasy świetności retro kurortu i chętnie odwiedzają nasze profile w social mediach komentując zdjęcia, które budzą sentymentalne wspomnienia ich młodości.

W realizację projektu społecznicy z Kołobrzeskich Neonów wkładają własne siły, środki i umiejętności, lecz ze względu na dużą skalę projektu i jego rangę potrzebują pomocy. Liczą na wsparcie lokalnych firm i przedsiębiorców, wierzą, że będzie to dla nich nie tylko doskonała promocja i reklama, ale też satysfakcja z zaangażowania w rozbudowę kulturalnej oferty naszego miasta i ocalenie kołobrzeskich perełek designu. Do dalszego rozwoju inicjatywy potrzebna jest min.: renowacja konstrukcji metalowej neonów - oczyszczenie ze starych warstw farby i zabezpieczenie ich farbą antykorozyjną, nowa instalacja elektryczna i oświetleniowa oraz konstrukcja na, której zostaną na nowo osadzone reklamy.

—------------------------------------------------

Galeria kołobrzeskie NEONY - to niekomercyjny projekt społeczny, który ma na celu ocalić od zapomnienia kołobrzeskie neony i reklamy świetlne! Chcemy stworzyć Galerię Kołobrzeskich Neonów by wyeksponować w niej wszystkie ocalałe reklamy. Ale by to się udało projekt ten potrzebuje silnego poparcia społecznego! Zapraszajcie więc swoich znajomych do polubienia naszej strony, puszczajcie w świat informację o naszym apelu i wspierajcie ideę, która może przerodzić się w świetną ATRAKCJĘ! Atrakcję sprawdzoną w innych miastach. Atrakcję, jakiej brakuje w naszym mieście. Niech neony na powrót rozświetlą nasze miasto i przeniosą nas w nostalgiczną podróż w czasie.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama