Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Stypendium artystyczne prezydenta Szczecina dla Weroniki

28 października br. w byłej sali koncertowej Filharmonii Szczecińskiej (teraźniejszej Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin) odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych najzdolniejszym uczniom i studentom placówek kształcenia artystycznego w Szczecinie. Pośród osób uhonorowanych artystycznym stypendium Prezydenta Miasta Szczecin znalazła się mieszkanka Zieleniewa-Kołobrzeg Weronika Włodarczyk, studentka III roku na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu solowego prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej.


Warto wspomnieć, że tylko w ostatnim roku akademickim Weronika Włodarczyk zadebiutowała solistycznie: z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza w koncercie z okazji zakończenia sezonu letniego w Dźwirzynie, w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych świata - Królewskim Concertgebouw w Amsterdamie (Holandia), w ramach Koncertu Laureatów XXXV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Grand Prize Virtuoso Competition”, w Operze na Zamku w Szczecinie w Koncercie Adwentowym „Cicha noc” z Orkiestrą Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie pod batutą Bartosza Olejnika, w Sali Ratuszowej Bürgersaal Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde (Niemcy) na zaproszenie Stowarzyszenia Muzycznego Musikverein BEL CANTO Ueckermünde oraz w Sali Koncertowej Pałacu Ziemstwa Pomorskiego w Szczecinie, gdzie występowała kilkakrotnie, m.in. w koncercie "Solidarni z Ukrainą". Pasmo sukcesów Weroniki Włodarczyk uzupełniają także wspaniałe laury w międzynarodowych konkursach wokalnych: 1 miejsca w Portugalii (Lizbona), Czechach (Praga, Karlovy Vary), Australii (Sydney), Francji (Paryż), Norwegii (Bergen), Korei Południowej (Seul), Brazylii (Rio De Janeiro), USA (Miami), Turcji (Ankara), Grecji (Ateny) oraz 1 miejsce i złoty medal w Holandii (Amsterdam), 2 miejsca na Cyprze (Nikozja), w Hiszpanii (Barcelona), Austrii (Salzburg), Niemczech (Ueckermünde, Drezno), we Francji (Nicea), Chinach (Pekin).
Stypendia wręczał osobiście Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek.

Foto - Krzysztof Włodarczyk
od lewej: Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, Weronika Włodarczyk

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama