Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

1 kwietnia 2023    |    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
1 kwietnia 2023    
    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mieszkańcy robią porządki na cmentarzu

Kołobrzeżanie przygotowują się do święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. W sobotę na Cmentarzu Komunalnym w Kołobrzegu było sporo osób. W sobotę koło południa ciężko było zaleźć wolne miejsce do zaparkowania pod Cmentarzem Komunalnym na Świętego Wojciecha. Mieszkańcy sprzątali groby, aby przeprowadzić gruntowne porządki przed 1 listopada. Pracom porządkowym sprzyjała pogoda. Było ciepło, często przebijało się słońce. Najwięcej problemów przy sprzątaniu sprawiało usuwanie liści opadłych z drzew. Na wielu nagrobkach już stały świeże kwiaty, były zapalone znicze. To znak, że te groby już zostały przygotowane na 1 listopada. 

Alejki na cmentarzu sprzątali również pracownicy Zieleni Miejskiej. Handlarze już ustawili swoje stoiska ze zniczami, kwiatami, wieńcami, z chryzantemami, wrzosami. Ceny chryzantem z dużymi kwiatami zaczynały się od 40 złotych w górę. Można było się targować. Tańsze były chryzantemy z drobniejszymi kwiatami, można było takie kupić już za 25 złotych. Cena zniczy – do 5 złotych, w górę. Wszystko zależało od wielkości znicza, długości palenia wkładu z parafiną. 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama