Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Znaleziono ludzkie szczątki, prokuratura zleciła badania

Podczas prac instalacyjno-budowlanych na terenie targowiska miejskiego przy ul. Trzebiatowskiej, robotnicy natrafili na ludzkie szczątki. O sprawie poinformowano policję. Ponieważ są wątpliwości, z jakiego okresu mogą być kości, Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu zleciła badania antropologiczne odkrytych szczątków w Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Nie wiadomo jakie elementy szkieletu znaleziono oraz jakie wyposażenie znaleziono ewentualnie przy zmarłym. Mógł to być pochówek lub jego część z okresu II wojny światowej, gdyż w tym miejscu toczyły się zacięte walki na początku marca 1945 roku. Jednak niewykluczone, że natrafiono na fragmenty pochówku dawnego cmentarza za murami miejskimi na Przedmieściu Geldern. Funkcjonował tam m.in. cmentarz przy kaplicy św. Gertrudy (przeczytaj). W tej okolicy chowano także trędowatych. Szczątki na tym obszarze znajdują się bardzo płytko. Ponad dekadę temu znaleziono kości podczas działań przy Urzędzie Gminy Kołobrzeg (przeczytaj).

Fot. archiwum

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama