Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nie dajcie się okraść metodą na Netflixa

To był jeden SMS w piątek. Nasz czytelnik otrzymał go na swój telefon i ta informacja nawet go nie zdziwiła. Właśnie otrzymał nową kartę bankomatową i część jego usług w sieci mogła mieć problem z pobraniem opłat abonamentowych. Taką usługą był właśnie dostęp do zasobów "Netflixa". Po kliknięciu w link hiperłącze przeniosło naszego czytelnika na stronę internetową łudząco przypominającą wygląd panelu "Netflix". Po zalogowaniu pokazała się informacja o nieaktualnej karcie. Aby uruchomić pełną funkcjonalność serwisu, trzeba było podać nową kartę do płatności "Google Pay". Kilka chwil i po robocie.

Po kilku godzinach okazało się, że nasz rozmówca stracił 7500 zł. Tylko tyle miał na koncie. Oszuści czyścili je, płacąc jego pieniędzmi w luksusowych sklepach zagranicą. Co ciekawe, bank ani razu nie poinformował go o płatnościach w wysokości kilkuset euro, pomimo ustawionych zabezpieczeń na koncie. Dopiero gdy skończyły się środki, operator domagał się płatności w wysokości 1500 euro, bank zareagował. Nasz czytelnik zabezpieczył kartę, a o sprawie zawiadomił kołobrzeską policję. Okazało się, że strona, przez którą wyłudzano pieniądze, powstałą dzień wcześniej. Bank nie uznał swojej winy.

Pamiętajcie, aby uważać na każdy nawet wiarygodnie wyglądający SMS z opłatą za telefon, telewizję, czy prąd lub gaz. Rozliczajcie się przez autoryzowane witryny, na komputerze, poprzez swoje oryginalne konta. Nie podawajcie loginów, ani haseł, nie podawajcie danych swoich kont. Jak widać, bardzo łatwo podrobić jakąś stronę i przejmować dzięki niej wiedzę w tym wypadku o karcie płatniczej.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama