Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Co dalej z drzewami na Zdrojowej? [wideo]

W Urzędzie Miasta Kołobrzeg odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta ds. gospodarczych Ewy Pełechatej z przedstawicielami branży hotelowo-turystycznej. Dotyczyło ono informacji na temat planowanego wycięcia drzew na ulicy Zdrojowej, o których pisaliśmy tutaj. Pełechata dementowała informację o wycięciu wszystkich drzew. Droga została przekazana zdegradowana od powiatu. Wykonawca wstrzymał chwilowo pracę na tym odcinku, bojąc się powtórki z ul. Armii Krajowej. Wszystkie wskazane do wycinki drzewa zostały przebadane przez dwóch ekspertów, jeden będzie towarzyszył na bieżąco wykonawcy. Padały zapewnienia, że bariera dźwękochłonna od strony PKP nie zostanie całkowicie przerwana. Miasto robi obecnie wszystko, aby drzew zostało wyciętych jak najmniej. Ekspertyza ma być dostępna za około 2 tygodnie. Projektant ponownie przeliczył projekt, każde przesunięcie schowania ciepłociągu nawet o 5 cm jak mówiła Pełechata może uratować drzewa. Obecnie nie ma możliwości wstrzymania inwestycji lub niechowania rur ciepłowniczych. Na dzień dzisiejszy już jest wiadomo, że prace na Zdrojowej przeciągną się do lipca. Wiele zależy tez od warunków pogodowych i zimy, oraz raportu ekspertów w sprawie zabezpieczeń drzewostanu.

Miasto obecnie oczekuje na program ochrony drzew jak się nimi opiekować oraz jak przycinać korzenie aby ich nie uszkodzić. Drzewostan zostanie odtworzony zarówno na alei lipowej, oraz w centrum miasta. Nasadzenia będą prowadzone „jeden do jednego”.

Poniżej relacja audio ze spotkania. reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama