Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Starostwo zleca opracowanie, by ochronić drzewa przy Zdrojowej

- Na nasze zaproszenie, w ramach konsultacji dotyczących drzew, o których usunięcie wystąpił Urząd Miasta Kołobrzeg w związku z trwającą przebudową na ulicy Zdrojowej, przyjechał dendrolog dr inż Krzysztof Jankowski z Pracowni Przyrodniczej Sosenka w Szczecinie. Dr inż Krzysztof Jankowski konsultował możliwość zachowania istniejącej alei lip rosnącej wzdłuż ulicy, czyli 78 egzemplarzy, mającej w naszej ocenie ogromne znaczenie zarówno przyrodnicze, jak i historyczne. Wynikiem tego spotkania jest zlecenie przez nas opracowania projektu ochrony zieleni, mającego określić zasady prowadzenia prac w obrębie drzew w celu minimalizacji ryzyka ich uszkodzenia. Stoimy na stanowisku, że przy przebudowie ulicy Zdrojowej należy wypracować takie rozwiązania, które pozwolą zrealizować inwestycję, jednak nie spowodują degradacji środowiska naturalnego. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Na czwartkowym spotkaniu obecni byli: dendrolog dr inż Krzysztof Jankowski, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska ze Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu oraz pracownicy Urzędu Miasta.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama